پنل داشبورد مجازی

در مجموعه مقالات خودروسازی با طعم تکنولوژی به کاربرد تکنولوژی های روز در صنعت خودروسازی می پردازیم. در این مقاله با عنوان ” پنل داشبورد مجازی ” با وبسایت سفارشی سازی خودرو TuningCars.ir همراه باشید.

کاربر پسند بودن فن آوری ها به همان اندازه اهمیت دارد که ساخت یک فن آوری می تواند اهمیت داشته باشد و چیزی که باعث می شود یک فن آوری مورد استفاده و کاربردی شود کاربرپسند بودن آن است. کاربر پسند بودن به این معناست که کاربر برای استفاده از یک امکان دچار سردرگمی نشود و استفاده از آن به راحتی و بدون داشتن دانش خاصی صورت گیرد. امروز تنها فن آوریهایی موفق می شوند که در این زمینه موفق تر عمل کرده اند. شرکت ب ام و به عنوان یکی از خودروسازان صاحب فن آوری در نمایشگاه CES ۲۰۱۷ از آخرین ایده اش رونمایی کرد. این فن آوری جدید HoloActive Touch نام دارد و نسخه به روزرسانی شده از فن آوری های گذشته است که قرار است در نقش نوعی رابط کاربری مجازی برای خودروها ظاهر شود.

در واقع این سیستم نوعی صفحه لمسی از نوع مجازی و نامریی است که با حرکت انگشتان دست در هوا عمل می کند. با حرکت انگشتان در هوا دستورات مورد نظر به خودرو داده می شوند و این کار بر اساس تشخیص فرم حرکت صورت می گیرد. در واقع این کار نوعی ایجاد زبان اشاره بین کاربر و خودرو است تا آن چه لازم است اعمال شود بدون این که راننده به جایی خیره شود، باعث ایجاد ایمنی و افزایش تمرکز در رانندگی می شود. این سیستم، هولوگرام ها را از کنسول مرکزی به سمت فرمان ارسال می کند تا راننده به کمک دست آزاد خود، با آنها تعامل داشته باشد. در جریان این ارسال و بازتابهای صورت گرفته، یک دوربین هم محل استقرار انگشتان شما را دنبال می کند و دستورات از سوی خودرو درک می شوند. این که این فن آوری در چه زمانی به درون خودروهای ب ام و راه پیدا می کند سوالی است که ب ام و هنوز به آن پاسخی نداده است و قبل از این موضوع هم برای برخی کارها و دستورات ساده در خودروی از سیستم های مشابهی استفاده کرده است، اما نگرانی هایی در این باره هست که آیا این کار واقعا باعث ایجاد ایمنی می شود یا خود باعث کاهش ایمنی و حواس پرتی راننده خواهد شد.

مقاله پیشنهادی:   چه کسی می گوید چرم هنوز حرف نخست را می زند

 

 

عنوان: پنل داشبورد مجازی
منبع: هفته نامه ایرانخودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *