تیونینگ لامبورگینی گایاردو بالبونی توسط اندرسون

لامبورگینی گایاردو یک سوپر کار معروف ایتالیایی است که قدرت موتور، سرعت و زیبایی آن بر کسی پوشیده نیست. سازندگان لامبو ۲۰۰ هزار دلاری آن قدر روی ظاهر و موتور این خودرو که تیراژ بالایی هم ندارد کار می کنند که کمتر کسی به فکر تیون آن می افتد. در این مقاله با عنوان ” تیونینگ لامبورگینی گایاردو بالبونی توسط اندرسون ” با وبسایت سفارشی سازی خودرو TuningCars.ir همراه باشید.

اما دست بالای دست بسیار است؛ متخصصان تیونینگ موسسه آلمانی اندرسون یک بسته تیونینگ برای لامبورگینی گایاردو LP۵۵۰-۲ طراحی و پیشنهاد کرده اند؛ نام آن را هم بالبونی ادیشن Balboni Edition گذاشته اند. نام بالبونی از والنتینو بالبونی، تولید کننده اجزای لوکس و اسپرت خودرو که از اجزای تیون داخلی اندرسون از آن در تیون گایاردو بهره گرفته اند، وام گرفته شده است. برخی از مهم ترین اجزای ظاهری که تیون شده اند عبارتند از:

  • ته رنگ دودی لنز و چراغ عقب؛ همه شیشه های خودرو هم بجز شیشه جلو دودی شده اند
  • زهوارهای سه تکه لاکی
  • گریل چهارخانه جدید سرتاسر بالای سپر عقب و زیر لنزهای پشتی
  • اگزوز جدید با دو جفت سر اگزوز و صدای غرشی که توسط راننده کنترل می شود.
  • رینگ های سه تکه جدید ۲۰ اینچ با طرح پنج پر دوشاخه مشکی (همرنگ بدنه) با خطوط سفید که کنتراست جذابی را ایجاد می کند. لبه بیرونی رینگ طلایی است.

تیونینگ لامبورگینی گایاردو بالبونی-tuningcars.ir

متخصصان تیونینگ اندرسون بیشترین تغییرات را داخل لامبورگینی گایاردو طرح بالبونی ایجاد کرده اند. طرح لوگوی اندرسون روی صندلی ها با پوشش کربنی و طرح سفید و سیاه چرم تریم داخل با طرح دوخت لوزی که تا روی فرمان به کار رفته است؛ همان کنتراست جذابی را که پیش تر صحبتش رفت حاکم کرده است.

مقاله پیشنهادی:   تلفیق گلف و پورشه

حتی ترمز دستی و کنسول وسط هم سیاه و سفید تزیین شده است البته یک تیون مختصر موتوری هم روی موتور بالبونی صورت گرفته است. این مختصر تغییر خروجی قدرت موتور را از ۵۴۲ اسب بخار استاندارد به ۵۸۲ ارتقا داده است! به این ترتیب رانندگی با گایاردو بالیونی می تواند برای آن دسته از رانندگانی که کمی بیش از رانندگی روزمره با یک لامبورگینی حس کرده اند، درک کنند. تریم جدید، قدرت بیشتر و ظاهر اسپرت تر، بسته پیشنهادی اندرسون است که سواری لامبو را برای راننده از روزمرگی خارج می سازد.

حتما دیده اید که برخی تیونرها برای افزودن ظاهر اسپرت خودرو، دو خط موازی رنگی (گاهی سفید روی زمینه های تیره) معمولا از یک طرف کاپوت به سمت صندوق عقب می کشند. تیونرهای موسسه اندرسون هم مشابه این طرح را پیاده کرده اند؛ بدین صورت که یک قلم موی پهن انتخاب کرده اند و خطی سفید را روی مرکز کاپوت تا صندوق عقب برده اند و حاشیه این خط پهن سفید را نیز به عرض چند سانتی متر طلایی نقاشی کرده اند. (رنگی که در دور لبه رینگ هم به کار رفته بود.) چنین طرحی ضمن افزایش حالت اسپرت لامبو، تمایز جالبی در تیون اندرسون ایجاد کرده است.

معنای دیگر تیون اندرسون: تیون یعنی تمایز و گاهی یعنی فقط اندکی تمایز!

 

 

pictures: evo.co.uk
عنوان:
منبع: هفته نامه ایرانخودرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *