مزدا RX-7 تیون گراهام

میدانید با چه کسی طرف هستید؟!
مامور مخصوص حاکم بزرگ!
احترام بگذارید!
این جمله معروفی بود که در یک انیمیشن معروف ژاپنی زیاد شنیده بودید اما واقعا در مورد «مزدا آر ایکس هفت» صدق می کند؛ یک ابرخودروی ژاپنی که در اوایل دهه ۹۰ خیلی گل کرد. این خودرو در آمریکا | بین سالهای ۹۳ تا ۹۵ میلادی عرضه شد اما در سایر نقاط دنیا به خصوص جنوب شرق آسیا تا سال ۲۰۰۱ عرضه می شد. تیونی که می بینید، یکی از همان گونه های نادر ابتدای قرن بیست ویکم است. موتور این گونه توسط «ایسامی آمه میا» طراحی شده و یکی از موتورهای سوپر جی.تی قدرتمند دهه ۹۰ است و اکنون یکی از این موتورها با کد FD3S RX-7 روی تیونی نصب شده که RE Super G نام گرفته است. در این مقاله با عنوان ” مزدا RX-7 تیون گراهام ” با وبسایت سفارشی سازی خودرو TuningCars.ir همراه باشید.

«گراهام» تیونر جوان این مزدای زرد هجومی و متمایز، بدنه عریضی دارد که در قسمت گلگیر جلو مشکی و در قسمت عقب همرنگ بدنه است و در هر دو بخش با پرچ به بدنه متصل شده و هیبت خاصی دارد. نمای جلو بسیار تهاجمی است که عنصر اصلی آن کاپوت کربنی دارای دوجفت هواخور وسیع است. دور چراغ ها تالبه کاپوت دارای قاب مشکی است که به این نما اضافه میشود. کمی پایین تر، یک بالچه کربنی عریض هوا را به زیر خودرو می کشاند و خم انتهایی آن (Canard) نیز از جوانب، هوا را به سمت رکاب بزرگ مشکی هل میدهند.

mazda-rx-7-geraham-tuningcars

در بدنه جانبی رینگ های طرح Volk Racing به چشم می خورد که سایز آنها منتشر نشده اما به نظر ۱۹ اینچ هستند. رینگ های مذکور ش ش پره خاکستری با حاشیه عمیق هستند که یکی از پره های آن هم رنگ بدنه شده و نمای زیبایی را ایجاد کرده است. پشت این رینگها، سیستم ترمز مارک «روتورا» با سیلندرهای شش پیستونه و دیسک ۳۶ سانتی متری قرار گرفته است.

مقاله پیشنهادی:   نگاهی به خودروهای سریع و خشن

در عقب آنچه بیش از همه به چشم می آید، بال وسیع کربنی است که روی دو پایه بلند بر روی در صندوق عقب پیچ شده است. اما این همه داستان نیست؛ چراغ های عقب تیره شده اند اما وقتی پدال ترمز فشرده میشود داخل چراغ ها حک میشود: RE* که اتفاقا «ستاره» هم خوانده می شود! یک پخش کننده هوا و یک سراگزوز فوق العاده قطور در این قسمت چشم را خیره می سازند.

راستی گراهام فقط برای تیون موتور دو توربوی این مزدا ۵۰ هزار دلار هزینه کرده و خروجی آن را به ۴۰۰ اسب بخار رسانده است. توربوشارژرهای جدید، هواکش (Plenum) از جنس طلا، ایی سی یو، فیلتر هوا و گیربکس جدید از جمله اجزای محوطه زیر کاپوت این تیون منحصر به فرد است.

برای تزیین اتاق هم از مجموعه کربنی «مزدا اسپید» بهره گرفته شده و به آن فرمان هیدرولیک momo و نمایشگرهای متعدد همچون واحد کنترل ایی سی یو ساخت Apex اضافه شده است. شما با مزدا آر ایکس هفت تیون گراهام روبه رو هستید! احترام بگذارید!

 

 

pictures: stancenation.com
عنوان: مزدا RX-7 تیون گراهام
منبع: هفته نامه ایرانخودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *