۶۴ کیلومتر بر ساعت در آزمون های تصادم

پرسش

در آزمون های تصادف، درصدی از جلوی خودرو با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت به مانعی ثابت برخورد کرده و تاثیر آن بررسی می شود. آیا در جاده هنگامی که دو خودرو با هم برخورد می کنند، انرژی جنبشی منتقل شده بین خودروها بیشتر از شبیه ساز تصادم نیست؟ و اصولا چرا سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت، نه بیشتر و نه کمتر؟ در این مقاله با عنوان ” ۶۴ کیلومتر بر ساعت در آزمون های تصادم ” با وبسایت سفارشی سازی خودرو TuningCars.ir همراه باشید.

 

پاسخ

خودروهای مورد آزمایش، با یک سرعت مشخص که در واقع میانگین اختلاف سرعت دو خودروی متحرک یا یک خودرو با مانع ثابت است با مانع بتونی یا فولادی برخورد می کنند.
دقت کنید که در تصادف های واقعی، خودروها گرچه با سرعت زیاد – مثلا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت – حرکت می کنند، اما به دلیل این که قبل از برخورد ترمز می گیرند، در لحظه تصادم سرعت کمتری دارند که میانگین اختلاف سرعت به دست آمده از مطالعات روی موارد عملی برای دو خودرو، به عدد ۶۴ کیلومتر بر ساعت رسیده است.
ضمنا این رقم باعث محدودیت در ارزیابی نتایج تست نخواهد شد، چرا که با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته، می توان سرعت های بالاتر و پایین تر را با استفاده از نتایج مربوط به این سرعت، شبیه سازی کرد و نتایج نزدیک به واقعیت را برای میزان تغییر شکل اتاق و آسیب به بخشهای مختلف بدن به دست آورد.

 

 

عنوان: ۶۴ کیلومتر بر ساعت در آزمون های تصادم
منبع: هفته نامه ایرانخودرو

مقاله پیشنهادی:   مضرات ترمز بر روی موانع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *